RSS feed for Devin
  • Maggie

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★★

  • Citizen Ruth

    ★★★★

  • The Bad and the Beautiful

    ★★★★

  • The Pianist

    ★★★★½

  • The Day of the Locust

    ★★★

  • Two Weeks in Another Town

    ★★★★½

  • The Big Knife

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Dead Souls

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Training Day

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Dark End of the Street

    ★★★½

  • Bambi Plus

    ★★★

  • I Even Met Happy Gypsies

    ★★★½