• tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • OPAL

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Scoob!

    ½

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Fine Lines

    ★★★★

  • The Outpost

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Synchronic

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★