Devin has logged 137 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
End of Watch

End of Watch

2012
×
Edit this entry  
14
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★½
Edit this entry  
13
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Collector

The Collector

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Horns

Horns

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Delirium

Delirium

2018
×
★½
Edit this entry