Devin has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Delirium

Delirium

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Predators

Predators

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry