Sort by

Devon has logged 293 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
People of the Po Valley

People of the Po Valley

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mother

Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flee

Flee

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Faust

Faust

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Häxan

Häxan

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry