Sort by

Devon Niverson has logged 248 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
From a Night Porter's Point of View

From a Night Porter's Point of View

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Zandalee

Zandalee

1991
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mobile Suit Gundam Hathaway

Mobile Suit Gundam Hathaway

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry