Sort by

Devon has logged 259 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Brood

The Brood

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Troll 2

Troll 2

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry