• Single All the Way

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • Operation Hyacinth

    ★★★

  • More the Merrier

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Firebird

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • It's a Sin

  • Dashing in December

    ★★

  • The Christmas Setup

    ★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • LUZ

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Beyto

    ★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • All Together Now

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • I Carry You with Me

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Braking for Whales

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • All in My Family

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Nevrland

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • An Army of Lovers

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Benjamin

    ★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½