Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Crush

Crush

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bubble

The Bubble

2022
×
Edit this entry  
28
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Simple Simon

Simple Simon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hayflower and Quiltshoe

Hayflower and Quiltshoe

2002
×
Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★
Edit this entry  
19
More the Merrier

More the Merrier

2021
×
★★
Edit this entry  
10
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
05
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
28
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Edit this entry  
11
Beyto

Beyto

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Firebird

Firebird

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
LUZ

LUZ

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry