Mariano has logged 26 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
28
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
27
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad World

Mad World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Discovery

The Discovery

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Necktie

Necktie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
At Land

At Land

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
The Northerners

The Northerners

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry