• No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

  • Toto

    ★★½

  • Rhubarb

    ★★★

  • Onward

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Malevolent

    ★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★