• Bigfoot vs the Illuminati

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Out of Shadows

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Enter the Anime

    ½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Hors de l'eau

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Behind the Curve

    ★★

  • Bao

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Life

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Trolls

    ★★½

  • Split

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Red Turtle

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★