dexter has logged 82 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Remember

Remember

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mojave

Mojave

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Places

Dark Places

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Revenge of the Green Dragons

Revenge of the Green Dragons

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Laggies

Laggies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Captive

The Captive

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

A Glimpse Inside the Mind of Charles Swan III

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Out of Shadows

Out of Shadows

2020
×
★★
Edit this entry