• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Maria Leonor

  • Eternals

    ★½

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Bestia

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Seaspiracy

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

  • A Recipe for Seduction

  • Puparia

    ★★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Alone

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Vanguard

    ½

  • Odyssey: Alongside The Universe

  • I Care a Lot

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Peninsula

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Dreamkatcher

    ½

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • The Night Clerk

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Lost Girls

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • A Thousand Cuts

    ★★★½

  • Secret Zoo

    ★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Isa Pa, with Feelings

  • Thursday Thursday

  • League of Legends: Origins

    ★★

  • Howling Village

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½