• Prey

    ★★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Swan Song

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Knives Out

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • Destination Wedding

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • It

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

  • Logan

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • The Great Gatsby

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★½