Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Predators

Predators

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry