Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Aline

Aline

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
14
Life After The Navigator

Life After The Navigator

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Cube

Cube

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★
Edit this entry  
05
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Vacation

Vacation

2015
×
Edit this entry  
03
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Tag

Tag

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Character

Character

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Gangs, the Oscars, and the Walking Dead

The Gangs, the Oscars, and the Walking Dead

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Staircase

The Staircase

2022
×
Edit this entry  
17
These Amazing Shadows

These Amazing Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
King Cobra

King Cobra

2016
×
★½
Edit this entry  
16
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Queerama

Queerama

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Old Lady

My Old Lady

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Procession

Procession

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scarborough

Scarborough

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Deep Water

Deep Water

2022
×
Edit this entry  
26
Forbidden City, U.S.A.

Forbidden City, U.S.A.

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★
Edit this entry  
20
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
American Hot Wax

American Hot Wax

1978
×
★★★
Edit this entry  
15
Lightheaded

Lightheaded

×
Edit this entry