Sort by

David has logged 41 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
United in Anger: A History of ACT UP

United in Anger: A History of ACT UP

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tell No One

Tell No One

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
Fucked

Fucked

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Cal

Cal

2013
×
★½
Edit this entry  
28
The Half of It

The Half of It

2020
×
★½
Edit this entry  
28
Ekaj

Ekaj

2015
×
★½
Edit this entry  
27
I Am Happiness on Earth

I Am Happiness on Earth

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Influence

Influence

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Twins

Twins

×
★½
Edit this entry  
26
The Forbidden Reel

The Forbidden Reel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dark City Beneath the Beat

Dark City Beneath the Beat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ukweli

Ukweli

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
9/11 Kids

9/11 Kids

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Cane Fire

Cane Fire

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Querelle

Querelle

1982
×
★★½
Edit this entry  
20
I Miss You When I See You

I Miss You When I See You

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Edit this entry  
14
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Always Amber

Always Amber

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Walrus and the Whistleblower

The Walrus and the Whistleblower

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
The Queen

The Queen

1968
×
★★★
Edit this entry  
12
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
How to Win at Checkers (Every Time)

How to Win at Checkers (Every Time)

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Draft Day

Draft Day

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saturday Church

Saturday Church

2017
×
★½
Edit this entry  
08
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
★★★★
Edit this entry  
07
Difficult Love

Difficult Love

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
Play the Devil

Play the Devil

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Bare

Bare

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Transhood

Transhood

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Morgan

Morgan

2012
×
★★
Edit this entry  
05
Naz & Maalik

Naz & Maalik

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry