Sort by

David has logged 403 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★
Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The King of Pigs

The King of Pigs

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Mariah's Christmas: The Magic Continues

Mariah's Christmas: The Magic Continues

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
'Twas the Fight Before Christmas

'Twas the Fight Before Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
LCD Soundsystem Holiday Special

LCD Soundsystem Holiday Special

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Yearly Departed

Yearly Departed

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The House

The House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★½
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Anne Murray: Full Circle

Anne Murray: Full Circle

×
★★½
Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Cracking Up

Cracking Up

1977
×
½
Edit this entry  
05
Hunters of the Deep

Hunters of the Deep

1955
×
★★★
Edit this entry  
03
High-Ballin'

High-Ballin'

1978
×
★★½
Edit this entry  
02
Legion of Iron

Legion of Iron

1990
×
★½
Edit this entry  
02
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★
Edit this entry  
29
She

She

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
Caveman

Caveman

1981
×
★★
Edit this entry  
28
Beer

Beer

1985
×
★★
Edit this entry  
28
One Last Time: An Evening with Tony Bennett and Lady Gaga

One Last Time: An Evening with Tony Bennett and Lady Gaga

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Sharks' Treasure

Sharks' Treasure

1975
×
Edit this entry  
27
Welcome Home, Roxy Carmichael

Welcome Home, Roxy Carmichael

1990
×
★★
Edit this entry  
27
Land of Doom

Land of Doom

1986
×
½
Edit this entry  
26
Operation Kid Brother

Operation Kid Brother

1967
×
½
Edit this entry  
25
Red Nights

Red Nights

1988
×
★★
Edit this entry  
24
Record City

Record City

1978
×
½
Edit this entry  
24
The Perfect Match

The Perfect Match

1988
×
½
Edit this entry  
24
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Class

Class

1983
×
★★
Edit this entry  
21
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Edit this entry  
21
Music

Music

2021
×
Edit this entry  
21
Blast Beat

Blast Beat

2020
×
★★½
Edit this entry