RSS feed for Daniel

Daniel has logged 15 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
Bangkok Dangerous

Bangkok Dangerous

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Mesrine: Public Enemy #1

Mesrine: Public Enemy #1

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Mesrine: Killer Instinct

Mesrine: Killer Instinct

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
The Matador

The Matador

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Ali

Ali

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★
Edit this entry  
23
Elegy

Elegy

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
P2

P2

2007
×
★★
Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry