RSS feed for Daniel

Daniel has logged 520 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Polar

Polar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Eli

Eli

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★½
Edit this entry