RSS feed for Daniel

Daniel has logged 45 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry  
29
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Momentum

Momentum

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Pan

Pan

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Last Knights

Last Knights

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
The November Man

The November Man

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Edit this entry