RSS feed for Daniel

Daniel has logged 89 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Synchronicity

Synchronicity

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Careful What You Wish For

Careful What You Wish For

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
After Earth

After Earth

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Machete Maidens Unleashed!

Machete Maidens Unleashed!

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Victoria

Victoria

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
That Sugar Film

That Sugar Film

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Edit this entry  
25
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ali

Ali

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Aloha

Aloha

2015
×
★★½
Edit this entry