RSS feed for Daniel

Daniel has logged 81 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matador

The Matador

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Vault

The Vault

2017
×
Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Maggie

Maggie

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Geostorm

Geostorm

2017
×
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Taken 3

Taken 3

2014
×
Edit this entry  
24
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
Edit this entry  
24
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
American Made

American Made

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
High-Rise

High-Rise

2015
×
Edit this entry  
26
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry