RSS feed for Daniel

Daniel has logged 110 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Rough Night

Rough Night

2017
×
½
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
Edit this entry  
24
House Party

House Party

1990
×
★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Matador

The Matador

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry