RSS feed for Daniel

Daniel has logged 59 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Still

Still

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Pan

Pan

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Edit this entry  
13
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Edit this entry  
18
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★
Edit this entry