RSS feed for Daniel
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
ARQ

ARQ

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
An Inconvenient Sequel: Truth to Power

An Inconvenient Sequel: Truth to Power

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Shaft

Shaft

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Beats

Beats

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mirage

Mirage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
An Affair to Die For

An Affair to Die For

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★
Edit this entry  
24
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Close

Close

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Rough Night

Rough Night

2017
×
½
Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : The Secret War

Love, Death & Robots : The Secret War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Alternate Histories

Love, Death & Robots : Alternate Histories

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Ice Age

Love, Death & Robots : Ice Age

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Blindspot

Love, Death & Robots : Blindspot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Zima Blue

Love, Death & Robots : Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Lucky 13

Love, Death & Robots : Lucky 13

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Fish Night

Love, Death & Robots : Fish Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Helping Hand

Love, Death & Robots : Helping Hand

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Shape-Shifters

Love, Death & Robots : Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : The Dump

Love, Death & Robots : The Dump

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Good Hunting

Love, Death & Robots : Good Hunting

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Edit this entry