RSS feed for Daniel

Daniel has logged 160 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Eli

Eli

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
ARQ

ARQ

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
An Inconvenient Sequel: Truth to Power

An Inconvenient Sequel: Truth to Power

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Spectral

Spectral

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Beats

Beats

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Alternate Histories

Love, Death & Robots : Alternate Histories

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Ice Age

Love, Death & Robots : Ice Age

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Helping Hand

Love, Death & Robots : Helping Hand

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Kites

Kites

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Footloose

Footloose

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
I Still See You

I Still See You

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry