RSS feed for Daniel

Daniel has logged 99 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Food, Inc.

Food, Inc.

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Zima Blue

Love, Death & Robots : Zima Blue

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Shape-Shifters

Love, Death & Robots : Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love, Death & Robots : Good Hunting

Love, Death & Robots : Good Hunting

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Wall

The Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry