RSS feed for Daniel

Daniel has logged 13 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry