RSS feed for Denise
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting

The Haunting

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Scripture

The Secret Scripture

2016
×
★½
Edit this entry  
03
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★
Edit this entry  
30
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Looming Tower

The Looming Tower

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Collateral

Collateral

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Seven Seconds

Seven Seconds

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Good Girls Revolt

Good Girls Revolt

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Rillington Place

Rillington Place

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
½
Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Planetarium

Planetarium

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Silence

Silence

2016
×
Edit this entry  
15
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★
Edit this entry  
15
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Secret State

Secret State

2012
×
★★
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Silence

The Silence

2010
×
★★
Edit this entry  
21
Fearless

Fearless

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Gunpowder

Gunpowder

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
The Day Will Come

The Day Will Come

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
½
Edit this entry  
31
Lore

Lore

2017
×
Edit this entry  
31
A Teacher

A Teacher

2013
×
★★½
Edit this entry