• The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Loki

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • Burrow

  • Long Toast

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Stunt Double

  • The Letter Room

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Long Goodbye

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★½

  • Promising Young Woman

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Comidark Films: The Getaway

  • Comidark Films: In Between

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Mind, Explained

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Collective

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nimic

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Anna

    ★½

  • Toy Story 4