Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • BlackBerry

    ★★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Black Friday

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Wanting Mare

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • Tesla

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½