Sort by

Andreas has logged 22 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Polar

Polar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Hunt

Blood Hunt

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
IO

IO

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: The Planet Eater

Godzilla: The Planet Eater

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Revenger

Revenger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Helios

Helios

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
When Angels Sleep

When Angels Sleep

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Hero

Hero

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry