• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Creation Stories

    ★★

  • Boss Level

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Call

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • 76 Days

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★