Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Inequality for All

Inequality for All

2013
×
★★
Edit this entry  
17
Terms and Conditions May Apply

Terms and Conditions May Apply

2013
×
★★
Edit this entry  
17
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Scream of the Ants

Scream of the Ants

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
A Spell to Ward Off the Darkness

A Spell to Ward Off the Darkness

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hope Springs

Hope Springs

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Harvest

The Harvest

2013
×
Edit this entry  
15
No Land's Song

No Land's Song

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kandahar

Kandahar

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Children of the Damned

Children of the Damned

1964
×
★★★
Edit this entry  
14
Tormented

Tormented

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Apple

The Apple

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Buddha Collapsed Out of Shame

Buddha Collapsed Out of Shame

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Irma la Douce

Irma la Douce

1963
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blacula

Blacula

1972
×
★★★
Edit this entry  
12
Last Exit to Brooklyn

Last Exit to Brooklyn

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Johnny Suede

Johnny Suede

1991
×
★★★
Edit this entry  
12
Where in the World Is Osama Bin Laden?

Where in the World Is Osama Bin Laden?

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gimme Shelter

Gimme Shelter

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Edit this entry  
10
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Future

The Future

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Q

Q

1982
×
★★★½
Edit this entry  
09
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★
Edit this entry  
08
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★
Edit this entry  
08
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
The Infidel

The Infidel

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
06
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Edit this entry