Sort by

Diako has logged 250 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★½
Edit this entry  
31
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★
Edit this entry  
31
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★½
Edit this entry  
31
Urban Cowboy

Urban Cowboy

1980
×
★★
Edit this entry  
31
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Edit this entry  
31
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★
Edit this entry  
30
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★½
Edit this entry  
30
Priest

Priest

1994
×
★★½
Edit this entry  
30
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★
Edit this entry  
29
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Eli

Eli

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Love Is the Devil: Study for a Portrait of Francis Bacon

Love Is the Devil: Study for a Portrait of Francis Bacon

1998
×
★★★★
Edit this entry  
28
Early Man

Early Man

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Steam Room Stories: The Movie

Steam Room Stories: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★
Edit this entry  
28
Pride and Protest

Pride and Protest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Church & State

Church & State

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Longtime Companion

Longtime Companion

1989
×
★★
Edit this entry  
28
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
½
Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Elephant Song

Elephant Song

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★½
Edit this entry  
27
Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Everything Is Illuminated

Everything Is Illuminated

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Whore

Whore

1991
×
★★
Edit this entry  
27
Thank You Mask Man

Thank You Mask Man

1971
×
Edit this entry  
27
Vapors

Vapors

1965
×
★★
Edit this entry  
26
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★½
Edit this entry  
26
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Madame Tussaud: A Legend in Wax

Madame Tussaud: A Legend in Wax

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Story of Film: An Odyssey

The Story of Film: An Odyssey

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
W.E.

W.E.

2011
×
★★½
Edit this entry