Sort by

Diamondbolt has logged 39 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2: God's Blessings on This Wonderful Work Of Art!

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! 2: God's Blessings on This Wonderful Work Of Art!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
DARLING in the FRANXX

DARLING in the FRANXX

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Metal Man

Metal Man

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Within a Minute: The Making of Episode III

Within a Minute: The Making of Episode III

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Stories

Ghost Stories

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Psycho-Pass: The Movie

Psycho-Pass: The Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry