Sort by

Diamondbolt has logged 486 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bakemonogatari

Bakemonogatari

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sonic: Christmas Blast

Sonic: Christmas Blast

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bay

The Bay

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Super

Super

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rambo

Rambo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Animal Crossing: The Movie

Animal Crossing: The Movie

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
RoboCop 3

RoboCop 3

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mobile Suit Gundam

Mobile Suit Gundam

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
9/11

9/11

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Crocodile Dundee in Los Angeles

Crocodile Dundee in Los Angeles

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gear: Winter Olympics

Top Gear: Winter Olympics

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry