• The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Calm with Horses

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Ruthless

    ★★

  • Booksmart

    ★★

  • Captain Marvel

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • The Domestics

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black '47

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Death Note

    ½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ½

  • Time Trap

    ★½

  • The Endless

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Ghost in the Shell

    ★½

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

  • Logan

    ★★★★

  • Fist Fight

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★