RSS feed for Diana29
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Pornographer

The Pornographer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Jalouse

Jalouse

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Silence of the Marsh

The Silence of the Marsh

2019
×
Edit this entry  
15
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Partisan

Partisan

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Li'l Quinquin

Li'l Quinquin

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Confessions

Confessions

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
03
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tokyo Idols

Tokyo Idols

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ultras

Ultras

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Shut In

Shut In

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Hideout

The Hideout

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Most Beautiful Years

The Most Beautiful Years

2020
×
½
Edit this entry  
20
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Roman Summer

Roman Summer

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Hidden Away

Hidden Away

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★½
Edit this entry