• Men

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Killer Sofa

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Daniel

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Tolkien

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • The Hate U Give

  • Greta

    ★★★

  • The Predator

    ★★½