Diana has logged 335 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Upside

The Upside

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

1998
×
Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
Edit this entry  
03
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
Edit this entry  
03
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Fractured

Fractured

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Edit this entry