Diana has logged 30 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
Edit this entry  
30
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
Edit this entry  
28
She's the Man

She's the Man

2006
×
Edit this entry  
27
National Treasure

National Treasure

2004
×
Edit this entry  
26
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The DUFF

The DUFF

2015
×
Edit this entry  
20
The Vow

The Vow

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry