• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • BLACKPINK: THE SHOW

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • Feel the Beat

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Sergio

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★★

  • City of Trees

    ★★

  • Bombshell

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Mrs. Fletcher

    ★★★★★

  • Trapped: The Alex Cooper Story

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Seberg

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Witches in the Woods

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 1BR

    ★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Penguins

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★★