Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Girl in the Shed: The Kidnapping of Abby Hernandez

Girl in the Shed: The Kidnapping of Abby Hernandez

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Requin

The Requin

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ledge

The Ledge

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cusp

Cusp

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry