catherine has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A-X-L

A-X-L

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Our Lady of Lourdes

Our Lady of Lourdes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Share

Share

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hello, Again

Hello, Again

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Modern/Love

Modern/Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry