Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
At Home in Mitford

At Home in Mitford

2017
×
Edit this entry  
09
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
Edit this entry  
28
Valet Girls

Valet Girls

1987
×
Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
Edit this entry  
26
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Happily

Happily

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Under Covers

Under Covers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Laid an Egg

Death Laid an Egg

1968
×
Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
How to Fix a Drug Scandal

How to Fix a Drug Scandal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Warriors

The Warriors

1979
×
Edit this entry  
20
Wild Style

Wild Style

1982
×
Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
Edit this entry  
20
Beverly Hills Wedding

Beverly Hills Wedding

2021
×
Edit this entry  
20
You're Bacon Me Crazy

You're Bacon Me Crazy

2020
×
Edit this entry  
17
Death Walks on High Heels

Death Walks on High Heels

1971
×
Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Danny's Girl

Danny's Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Your Monster

Your Monster

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Melted

Melted

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Claw

The Claw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry