Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Dianna

Dianna

Pro
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for Dianna
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Dianna’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Godzilla vs. Kong

    Godzilla vs. Kong 2021

    ★★★★★ Rewatched by Dianna 03 Apr, 2021

    “That’s my secret, Captain. I’m always angry. –Bruce Banner” –Godzilla

  • Godzilla vs. Kong

    Godzilla vs. Kong 2021

    ★★★★★ Rewatched by Dianna 01 Apr, 2021

    I came here to talk shit about Kyle Chandler’s delivery/dialogue, but then I saw he was also in KING KONG (2005) and now I have questions.

  • Godzilla vs. Kong

    Godzilla vs. Kong 2021

    ★★★★★ Watched by Dianna 31 Mar, 2021

    Godzilla has one mood: PIST

  • Happily

    Happily 2021

    ★★★ Watched by Dianna 25 Mar, 2021

    There’s nothing wrong with the main couple. They’re simply both Scorpios.

  • The Last Blockbuster

    The Last Blockbuster 2020

    ★★★ Watched by Dianna 20 Mar, 2021

    My favorite part was Uncle Lloyd talking shit about corporate Blockbuster. Also, Adam Brody interview(!).

  • Slaxx

    Slaxx 2020

    ★★½ Watched by Dianna 03 Mar, 2021

    Thanks, Shudder. Embargoed until March 15th.

  • Earwig and the Witch

    Earwig and the Witch 2020

    ★ Watched by Dianna 07 Feb, 2021

    I know this is a kids’ movie, but this shit made no sense.

  • Danny's Girl

    Danny's Girl 2020

    ★★★½ Watched by Dianna 06 Feb, 2021

    Final Girls Berlin 2021

  • Your Monster

    Your Monster 2020

    ★★★½ Watched by Dianna 06 Feb, 2021

    Final Girls Berlin 2021

  • Melted

    Melted 2020

    ★★★½ Watched by Dianna 06 Feb, 2021

    Final Girls Berlin 2021

  • The Claw

    The Claw 2019

    ★★★★ Watched by Dianna 06 Feb, 2021

    Final Girls Berlin 2021

  • Ding-Dong

    Ding-Dong 2020

    ★★★½ Watched by Dianna 06 Feb, 2021

    Final Girls Berlin 2021

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 20
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.