• Jurassic World Dominion

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Metal Lords

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Spencer

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Forever Purge

    ½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Halston

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Half of It

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • The Courier

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★½

  • Little Women

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • The Addams Family

    ½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Dirt

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★